PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Chrudimský Transys dodá linku pro hliníkárnu ve Volgogradu

Chrudimská společnost Transys získala zakázku za 60 milionů korun na modernizaci hliníkárny ve Volgogradu. Jde o jednu z největších zakázek v historii firmy. ČTK o tom informoval majitel firmy Petr Tlustý. Podnik existuje od roku 1992 a specializuje se na dodávky dopravníkových systémů.

Společnost vyhrála tendr s norskou firmou Storvik. Hodnota zakázky je 120 milionů korun. Chrudimská firma pro ruského klienta vyvine a vyrobí 150 metrů dlouhou linku, která bude přepravovat hliníkové komponenty o váze jedné tuny. Za hodinu jich transportuje 26.

V nedávné době Transys také vyvinul ocasní plošiny, které se používají při opravách velkých dopravních letadel. Doky na kolech o váze 40 tun obklopí ocas nebo trup letadla z obou stran, aby letečtí technici měli k letadlu dobrý přístup. Tři doky firma již prodala.

Firma v minulých letech vykazovala tržby mezi 60 až 90 miliony korun. Díky novým zakázkám letos očekává tržby až 160 milionů korun. Podnik nedávno koupil 30procentní podíl dánské firmy Rockwool a stal se jejím majoritním vlastníkem. Dánská firma se specializuje na dodávky přepravníkových systémů sypkých materiálů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Ilustrační foto. Zdroj: flickr.com
ČR a Polsko se shodly na pokračování projektu plynovodu Stork II

Česko a Polsko se dohodly na dalším pokračování projektu plynovodu Stork II. Nezávazné memorandum o politické podpoře plánovanému vzájemnému propojení...

Zavřít