PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Češi dokončili hlavní část solární elektrárny v Chile

Sdílejte tento článek na Twitteru
12. 7. 2016, | Přidejte svůj názor

Česká investiční společnost Solek Holding SE, která se specializuje na realizaci projektů fotovoltaických elektráren, dokončila minulý týden pilotní část solární elektrárny Solar Park Cuz Cuz v jihoamerickém Chile. Firma o tom dnes informovala ČTK. Elektrárna bude dodávat elektřinu do sítě od letošního srpna. Investiční náklady na celý projekt, který by měl být dokončen na konci tohoto roku, činí zhruba 100 milionů korun.

„Z části je elektrárna financována z našich zdrojů, z části za podpory soukromých investorů z České republiky,“ uvedl majitel Solek Holding SE Zdeněk Sobotka. Instalovaný výkon elektrárny dosáhne po úplném dokončení 3,3 megawattu.

Pražská společnost Solek Holding SE byla založena v roce 2010. Od svého založení realizovala desítky projektů v oblasti fotovoltaických elektráren o celkovém instalovaném výkonu přes 30 megawattů. Šlo o projekty v Česku, na Slovensku, v Rumunsku a nyní v Chile.

Kromě projektu v Cuz Cuz v blízkosti města Illapel, které leží zhruba 300 kilometrů severně od hlavního města Santiaga, připravuje Solek v Chile další dva projekty o stejném výkonu – solární parky La Fortuna a Ampare del Sol. Do budoucna se firma plánuje zaměřit také na Írán, Mexiko nebo Argentinu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Pohled na hotel Thermal. Zdroj:thermal.cz
Rekonstrukce hotelu Thermal naplánována na příští rok

Rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal, který je srdcem Mezinárodního filmového festivalu, začne příští rok po skončení filmové přehlídky. První na řadu...

Zavřít