Budoucnost obrábění uvidíte na 5osém veletrhu

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Řada pokusů přenést zážitek tradičních fyzických oborových setkání do virtuální podoby vedla k jednomu očekávanému zjištění.

Přes veškerou snahu i pokrok ve formách on-line sdílení obsahu tomu něco chybí. Krása inovativních strojírenských technologií netkví pouze v jejich budoucím užitku, ale v duši každého technika jde také o možnost na vlastní oči obdivovat jejich preciznost. I proto se již v nejpřísnějších uzavírkách rodila myšlenka přispěchat s konceptem udržitelného, bezpečného, ale hlavně inspirativního setkání. Zrodil se koncept 5osého veletrhu, který po několika pandemických přešlapech brzy otevře své brány. Přijeďte se osobně podívat ve dnech 29. až 31. března 2022 do Mýta nedaleko Plzně.
Cílem veletrhu je na výstavní ploše i doprovodném odborném programu provést návštěvníka specifickým procesem technické přípravy výroby a samotné výroby v 5 osách. Návštěvník se tak neseznámí pouze se specifickými stroji pro obrábění, ale také doprovodnými tematickými bloky.
Zázemí celé akci poskytují výrobní prostory společnosti TGS nástroje – stroje – technologické služby spol. s r.o., které nabízí nejen luxusní technologické zázemí dýchající praxí, ale také umožňují pružnější reakci na vývoj opatření hromadných akcí. V těch i přes relativní uklidňování situace může zůstávat poměrně vysoká míra nejistoty na straně návštěvníků. Právě komornější prostory stále poskytují důstojnou kulisu novým technologiím, samozřejmostí bude vymezená kapacita návštěvnosti, která bude roztažena do tří návštěvnických dní.
Veletrh možná v udržitelnosti konceptu nedosahuje světových výstavních měřítek, i tak však přivítá přes dvě desítky výstavních expozic, které si kladou za cíl představit nejen inovace posledních let, ale také obsáhnout širokou paletu témat. Kromě domovských strojů společnosti TGS se můžete těšit mimo jiné na stroje a řešení společností Mitsubishi Electric, FANUC, AXIMA solutions, SCHUNK Intec, Technology-support, AXIOM TECH, BLUM Novotest, SMW-Autoblok, Nexnet či Heidenhein.
Samotná výstavní plocha nebude odhalovat technologické inovace na 5 osách pouze svými exponáty. Na stejném místě se odbude také připravovaný doprovodný program, který se soustředí na inovační potenciál oboru. Stejně jako řadu jiných oblastí ovlivňuje další vývoj obrábění jeho začlenění do konceptu digitalizované a automatizované výroby. Vytváření účinných celků maximalizuje využitelnost nových strojů a zvyšuje flexibilitu výroby.
Samostatnou kapitolou pak jsou nové technologie a nástroje, které násobí efekt obrábění na pěti osách. Není nutno rovnou mluvit o technologiích generativního programování či 3D tisku. Postačí zůstat na úrovni příslušenství a periferie strojů, kam stále přichází řada nových impulsů pro další renesanci oboru.
Pro přehlednost je profil veletrhu rozdělen do čtyř hlavních tematických celků, které se dále dělí na dílčí témata k vidění na výstavní ploše. Návštěvníci výstavy a její doprovodné akce tak mohou pro své provozy zvažovat inovaci na úrovni CAD-CAM, TPV, nových strojů a automatizace či sledovat pokroky v kontrole a měření.
Již při svém prvním, lépe možná nultém, ročníku si 5osý veletrh slibuje notnou dávku inspirace napříč taji tradičního oboru. Přesvědčit se o jeho potenciálu se navíc mohou účastníci bez nutnosti složitého administrativního nákupu vstupenky. Vše, co jim k účasti stačí, je jednoduchý zkrácený formulář pro získání bezplatné vstupenky na veletrhu a dlouho nevídaná cesta na čistě fyzické setkání.
Výstava, konference i networking je pouze jednoduchou bezplatnou registrací dostupná na www.5osyveletrh.cz.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

Redakce
Redakce