PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Brněnský Zetor se vrací na barmský trh

Brněnský Zetor se vrací na barmský trh. V příštím roce tam chce dodat stovky traktorů o výkonech od 50 do 110 koní. Firma dnes v barmském Rangúnu otevřela nové obchodní zastoupení, uvedla to v tiskové zprávě. Otevření obchodního zastoupení se zúčastnila i diplomatická delegace vedená ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem (ČSSD). Barma je pro Zetor tradičním trhem, v minulosti tam byla montovna značky.

Zetor v Barmě zajistí i servis a dodávku náhradních dílů. „Cílem je zabezpečit zákazníkům kompletní služby, které při práci s traktory budou případně potřebovat využít,“ uvedl Robert Harman, ředitel indické společnosti Zetor India Private Limited. Je dceřinou společností brněnského Zetor tractors a pronikání značky na asijské trhy zajišťuje. Podle Harmana je značka v zemi vnímána pozitivně.

Traktor Zetro Major. Zdroj: zetor.cz

Traktor Zetro Major. Zdroj: zetor.cz

Traktory bude Zetor do Barmy dodávat ve spolupráci s místní společností Green World Tractor CO., LTD. Spolupráce byla uzavřena na čtyři roky a očekává se odběr několika stovek kusů traktorů ve výkonnostním spektru od 50 do 110 koní.

Na trh firma zatím dodává modelové řady Major a Proxima, ale z trhu eviduje i poptávku po novém tříválcovém traktoru ZETOR s výkonem do 50 koní, který Zetor představí v příštím roce.

ZETOR v rozmezí šedesátých až osmdesátých let vyvezl do Barmy tisíce strojů. Ve barmském městě Malun byla dokonce zřízena montovna traktorů, jež za dobu své existence vyrobila přes 15.000 traktorů, které byly vyvezeny a prodány do jihovýchodní části Asie. Výroba byla ukončena v roce 1985.

„Prioritou společnosti je posilovat pozice na trzích západní Evropy. Využíváme však všech obchodních příležitostí,“ uvedla Margaréta Víghová, ředitelka úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a.s.

Zetor letos investoval desítky milionů korun do výzkumu a vývoje, postavil logistické centrum, které dokončil začátkem letošního roku. Firma plánuje rozšíření současných čtyř modelových řad na šest. Na veletrhu Techagro v Brně letos představila prototyp tříválcového traktoru o výkonu 49 koní, který se v budoucnu stane základem páté, nejmenší modelové řady traktorů značky. Firma ročně vyrábí kolem 4000 traktorů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Saint-Gobain investoval v Litomyšli do výroby

Litomyšlská firma Saint-Gobain Adfors investovala za dva roky do výroby 1,2 miliardy korun a zvýšila počet zaměstnanců o více než...

Zavřít