PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Strojírenská společnost HIWIN loni navýšila export

Brněnské strojírenské společnosti HIWIN s.r.o. loni klesl obrat za prodej zboží o tři procenta na 224 milionů korun. Zhruba o osm procent se ale zvýšil export. Exportní aktivity se nyní podílejí na obratu společnosti 27 procenty. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

FeiCut. Zdroj: Hiwin

„Vedle Slovenska jsou pro nás důležité trhy jihovýchodní Evropy, zejména Bulharsko, Rumunsko, Srbsko nebo Chorvatsko,“ uvedl výkonný ředitel společnosti HIWIN s. r. o. Pavel Cach. Letos chce firma těmto trhům věnovat zvýšenou pozornost. „Vidíme zde příležitost, jak dosáhnout plánovaného desetiprocentního navýšení celkového obratu,“ dodal Cach.

Firma plánuje rozšíření střediska lineárních motorů a zřízení střediska pro řezací CNC lasery. Mezi novinky budou v roce 2017 patřit lineární vedení s krycím páskem na kolejích a šestiosý robot.

Mateřská tchajwanská korporace HIWIN Technologies patří mezi světovou špičku ve svém odvětví a globálně nabízí produkty pro lineární technologie. Od roku 2001 je značka zastoupena na českém trhu prostřednictvím společnosti HIWIN s.r.o. a v současnosti pokrývá zhruba 25 procent českého trhu. Brněnský HIWIN pokrývá mimo jiné srbský, chorvatský, slovenský, bulharský a rumunský trh. Pobočka v Brně má kolem 40 zaměstnanců. Loni vydělala před zdaněním zhruba 25 milionů korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Německý Deutsche See jako první velký zákazník žaluje VW

Německý distributor ryb Deutsche See žaluje Volkswagen, protože mu poskytl špatné informace o vztahu k životnímu prostředí u flotily vozů,...

Zavřít