PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Bosch získal státní investiční pobídku 443 milionů Kč

Českobudějovická společnost Robert Bosch, která patří do skupiny největšího výrobce komponentů do aut, získala loni příslib státní investiční pobídky 443,6 milionu korun. Peníze použije na rozšíření výzkumného centra a zvětší výrobní kapacitu. ČTK to dnes řekla mluvčí firmy Hana Schwambergerová. Z jižních Čech získala prostředky od CzechInvestu další desítka firem, například Magna Cartech z Českých Velenic nebo Engel strojírenská z Kaplice na Českokrumlovsku.

Pohled na areál společnosti Robert Bosch v Českých B udějovicích. Foto: Robert Bosch

Pohled na areál společnosti Robert Bosch v Českých B udějovicích. Foto: Robert Bosch

„Potvrzujeme, že jsme obdrželi vládní strategickou pobídku pro závod Robert Bosch České Budějovice na rozšíření výzkumného a testovacího centra a rozšíření výrobní kapacity závodu. Rovněž byl zahájen nábor prvních pracovníků, jak inženýrů, tak dělnických technických profesí,“ řekla Schwambergerová. Společnost nyní zpracovává projektovou dokumentaci a snaží se získat další podklady pro stavební řízení, dodala.

Českobudějovická společnost Robert Bosch, která patří do skupiny největšího výrobce komponentů do aut, se blíží hranici 4000 zaměstnanců. Podrobnosti o rozvojových plánech Bosch Group v ČR včetně závodu Robert Bosch v Českých Budějovicích poskytne novinářům letos v květnu. Budějovická společnost zvýšila v roce 2015 meziročně obrat o 23 procent na 18,3 miliardy korun. Šlo o nejvyšší obrat od založení společnosti v roce 1992.

Příslib investiční pobídky získaly loni i další jihočeské firmy. Sumu 231,8 milionu korun má přislíbenou Engel strojírenská z Kaplice, která vyrábí součástky do strojů na zpracování plastů, Kern-Liebers z Českých Budějovic, zaměřená na pružinové mechanismy a lisované díly pro automobilový, textilní i spotřební průmysl, by měla dostat 174,5 milionu korun a Magna Cartech z Českých Velenic na Jindřichohradecku, jež je součástí nadnárodního koncernu, jednoho z největších dodavatelů dílů pro automobilový průmysl, 167,6 milionu korun.

Firma Hauser z Kaplice na Českokrumlovsku, která dodává chladicí techniku a nábytek, má přislíbeno 70,7 milionu korun, výrobce ocelových konstrukcí, podvozků pro přívěsy a návěsy M-Technika z Prachatic by měla dostat 26,4 milionu korun. Sumu 70,7 milionu korun slíbil CzechInvest strakonické firmě AstenJohnson, která dělá papírenská odvodňovací a vysoušecí síta i síta pro čistírny odpadních vod, společnost Koh-i-noor Mladá Vožice na Táborsku má slíbenou částku 85,2 milionu korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Brněnský Siemens dodal turbínu pro vytápění chodníků

Brněnský závod Siemens Industrial Turbomachinery dodal parní turbínu pro vytápění chodníků v americkém městě Holland ve státě Michigan. Turbína je...

Zavřít