PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Bosch je vyšetřován v kauze Daimler

Německý dodavatel automobilových součástek Bosch je vyšetřován v kauze možných manipulací s emisemi automobilkou Daimler. Informaci listu Handelsblatt dnes podle agentury Reuters potvrdila německá prokuratura.

„Prověřujeme zaměstnance společnosti Bosch kvůli podezření z napomáhání podvodu v kauze automobilky Daimler,“ uvedl mluvčí stuttgartské prokuratury v reakci na čtvrteční zprávu listu s tím, že vyšetřování začalo už před několika týdny.

Společnost Bosch dodává Daimleru software řídící jednotky motoru a prokuratura zjišťuje, jestli automobilka používala nelegální software k podvádění při emisních testech.

Vyšetřování společnosti Bosch je vedeno odděleně od její obdobné kauzy s automobilkou Volkswagen. Tu stuttgartská prokuratura vyšetřuje od roku 2015. Její mluvčí uvedl, že nové vyšetřování je vedeno na „neznámé osoby“.

Mluvčí firmy Bosch k tomu pouze poznamenal, že vzhledem k citlivé právní povaze případu firma věc nebude komentovat.

Prokurátoři, kteří v úterý prohledali 11 sídel automobilky Daimler ve čtyřech spolkových zemích, sdělili, že při vyšetřování jsou v kontaktu s americkými úřady.

Kvůli své úloze při vývoji motorů musí firma Bosch zaplatit 327,5 milionu USD americkým majitelům vozů VW s naftovým motorem. Vyrovnání bylo definitivně schváleno v polovině května.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Elektrická auta mohou být brzo levnější než benzinová

Auta poháněná bateriemi by již brzy mohla být levnější než běžné benzinové vozy. Řidiči by tak získali okamžitou úsporu. Důvodem...

Zavřít