PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Boeing získal v Indii zakázku na 42 letadel za 4,4 miliardy dolarů

Sdílejte tento článek na Twitteru
12. 3. 2014, | Přidejte svůj názor

Americká společnost Boeing získala od indické letecké společnosti SpiceJet zakázku na dvaačtyřicet letadel typu 737 MAX v katalogové hodnotě kolem 87 miliard korun.

Letoun 737 MAX je reakcí Boeingu na poptávku po menších letadlech s nižší spotřebou. Zdroj: Boeing

Letoun 737 MAX je reakcí Boeingu na poptávku po menších letadlech s nižší spotřebou. Zdroj: Boeing

Společnost SpiceJet doufá, že jí modernizace leteckého parku pomůže přilákat nové investory. Firma, která je čtvrtým největším leteckým přepravcem v Indii, se podobně jako její indičtí konkurenti potýká s vysokými náklady na pohonné hmoty a slabou domácí měnou. Akcie aerolinek SpiceJet po oznámení objednávky posílily o více než sedm procent.

Nový model 737 MAX je odpovědí Boeingu na konkurenční úsporný letoun A320 Neo, jehož výrobcem je evropský rival Airbus. Boeing hodlá zahájit dodávky letadel 737 MAX zákazníkům v roce 2017. Doposud na ně získal celkem osmnácti set objednávek, napsal server BBC.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Česká firma Noen dodá do Bulharska rypadlo za 200 milionů korun

Česká společnost Noen dodá bulharské státní energetické firmě Mini Marica – Iztok kolesové rypadlo za dvě sta milionů korun. Smlouvu...

Zavřít