PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Boeing otevře v Británii svou první továrnu v Evropě

Americký výrobce letadel Boeing otevře v Británii továrnu na součástky a bude do ní investovat 20 milionů liber (637 milionů Kč). Firma to oznámila v pátečním sdělení. Továrna v zemi, která odchází z Evropské unie, bude prvním závodem Boeingu v Evropě.

Továrna v severoanglickém Sheffieldu bude vyrábět ovladače vztlakových přistávacích klapek na křídlech pro boeingy 737, 737 MAX a 777 nové generace. Britská továrna bude těsně spolupracovat se závodem v Portlandu v americkém státě Oregonu, kde se vyrábějí další komponenty. Továrna v Sheffieldu bude zaměstnávat zpočátku asi 30 lidí a firma je chce přijmout počátkem roku 2018.

Investice v Británii je součástí strategie Boeingu na soustředění výroby klíčových komponentů a systémů v USA a Británii. Cílem firmy je snížit náklady dodávek.

Boeing postaví závod vedle sheffieldského výrobního a výzkumného centra, kam má v roce 2019 přesunout výrobce luxusních vozů McLaren produkci svých podvozků. Ta se nyní nachází v Rakousku a McLaren se tím připravuje na možné zavedení cel na produkci automobilového průmyslu po odchodu Británie z EU, uvedla agentura Bloomberg.

Evropský konkurent Boeingu Airbus soustředí v Británii většinu své výroby a vývoje křídel. Na dvou závodech tam zaměstnává celkem asi 10.000 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Daniel Křetinský
Podnikatel Křetínský se stal většinovým vlastníkem EPH

Podnikatel Daniel Křetínský se stal většinovým vlastníkem Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Firmu opouští podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení...

Zavřít