PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

BMW Concept ConnectedRide zvyšuje bezpečnost a komfort

V profesní i privátní sféře stále stoupá úroveň digitalizace. Automobilový průmysl není výjimkou, ba právě naopak, přináší v tomto ohledu mnoho inovací. Automobily BMW jsou již nyní vybaveny individuálně navrženými digitálními službami, které jsou přítomné třeba díky aplikaci BMW Connected. Tento osobní asistent pomáhá řidiči s tím, aby například nezmeškal naplánované schůzky.

Concept ConnectedRide

Concept ConnectedRide

V profesní i privátní sféře stále stoupá úroveň digitalizace. Automobilový průmysl není výjimkou, ba právě naopak, přináší v tomto ohledu mnoho inovací. Automobily BMW jsou již nyní vybaveny individuálně navrženými digitálními službami, které jsou přítomné třeba díky aplikaci BMW Connected. Tento osobní asistent pomáhá řidiči s tím, aby například nezmeškal naplánované schůzky.

BMW Motorrad představilo program BMW ConnectedRide, který demonstruje široké možnosti asistence jezdcům založené na komunikaci mezi vozidly, již v roce 2009.

 

 

BMW Motorrad představuje ConnectedRide s novými možnostmi integrace mobilních telefonů, který je dalším krokem v motocyklové konektivitě.
Na výstavě EICMA představuje BMW Motorrad další milník v motocyklové konektivitě: TFT přístrojový panel s připojením mobilního telefonu, který se může v budoucnu stát standardem u BMW Motorrad. Již od okamžiku, kdy vzrostla poptávka po konektivitě také v oblasti motocyklů, začalo BMW Motorrad spolupracovat se společností Robert Bosch GmbH.

Stephan Schaller, prezident BMW Motorrad, k tomu říká: „Konektivita a dostupnost digitálních služeb je i pro motocyklisty stále důležitější. Z tohoto důvodu hodláme rozšířit svou nabídku v této oblasti. V budoucnu proto budeme nabízet služby, které dále umocní zážitky související s motocykly. Nové aplikace a funkce vzniklé propojením chytrých telefonů a odpovídajících serverů nabízejí zcela nové a široké spektrum možností pro inteligentní propojení. Díky tomu bude jízda na motocyklu ještě více vzrušující, komfortnější a současně i bezpečnější.“

Zásluhou synergického propojení s automobilovou divizí BMW mohlo BMW Motorrad urychlit uvedení nových služeb na trh. Z toho důvodu bylo možné na motocykly adaptovat takové technologie, jako jsou TFT displeje, ECALL, WiFi, případně komunikace V2x.

Stejně jako je tomu u automobilů BMW, také motocykly BMW nabídnou v budoucnu více možností konektivity s průběžně aktualizovanými systémy v podobě navigací a chytrých telefonů.

 

 

Premiéra na EICMA 2016: TFT přístrojový panel propojující motocykl, přilbu a chytrý telefon.

 

 

bmwmoto3

Concept ConnectedRide

Na výstavě EICMA představuje BMW Motorrad barevný TFT digitální panel, který ukazuje možnosti vyplývající z propojení mezi přístroji, jezdcovou přilbou a chytrým telefonem. Celek se označuje jako BMW Motorrad ConnectedRide.

Kromě informací přímo souvisejících s jízdou (rychlost, otáčky atd.) lze na displeji zobrazovat také informace navigace, telefonu či zábavního systému. Jejich obsluha se provádí bezpečně a komfortně multifunkčním ovladačem. Přilba BMW System 7, vybavená mikrofonem a reproduktory, umožňuje řidiči přijímat například akustické povely navigace, telefonní hovory nebo hudbu.

 

 

Inteligentní konektivita pro rychlou pomoc v případě nehody nebo krizové situace.
V letošním roce BMW Motorrad vůbec poprvé ve světě motocyklů uvedlo systém tísňového volání ECALL. Volitelná výbava „Intelligent Emergency Call“ zajistí rychlejší pomoc v případě nehody nebo jiných krizových situací. Systém bude k dispozici jako doplněk od začátku roku 2017. V případě nouzové situace nebo při nehodě se inteligentní tísňové volání aktivuje manuálně nebo automaticky, přenese důležitá data z motocyklu a současně uvede přesné souřadnice místa. Díky tomu dokáže kvalifikovaný personál telefonického centra BMW rychleji a kvalitněji zasáhnout.

Nejmodernější technologie propojují komunitu BMW Motorrad.

 

 

Concept ConnectedRide

Concept ConnectedRide

Dalším krokem v motocyklové konektivitě je integrace komunity jezdců na motocyklu prostřednictvím strategického partnerství s technologickým startupem Rever. Od roku 2015 uživatelé služby Rever ve 199 zemích absolvovali miliony kilometrů na svých motocyklech a zaznamenali své trasy. S pomocí aplikace a webové stránky Rever tak mohou jezdci objevovat a poznávat nejlepší silnice světa a vytvářet si z nich vlastní trasy, vkládat své cesty a sdílet své zkušenosti na sociálních sítích. Tímto způsobem bude moci BMW Motorrad rozšířit a dále optimalizovat svůj přímý kontakt s cílovou skupinou zákazníků.

BMW Motorrad zajistí těsnou a automatickou integraci existujícího digitálního světa jednotlivých zákazníků do motocyklu, a tím i rychlejší rozšíření této služby. V budoucnu se očekává další propojení i zásluhou již existujících systémů DriveNow a ChargeNow, které jdou až za hranice samotného motocyklu a dovolují vše propojit v rámci jedné integrované digitální domácnosti.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Novým výrobním ředitelem Motorpalu je Uhrin

V jihlavské strojírenské společnosti Motorpal, která je kvůli dluhům v reorganizaci, pokračují změny managementu zahájené zkraje roku. Výrobním ředitelem tohoto...

Zavřít