PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Automotive továrna Karsitu ve Dvoře má zaměstnat 350 lidí

Chystaná továrna společnosti Karsit Automotive ve Dvoře Králové nad Labem na výrobu autodílů má mít zastavěnou plochu 4,2 hektaru a zaměstnat 350 lidí. Stavba továrny by měla začít ve třetím čtvrtletí letošního roku a hotová by měla být do dvou let. Vyplývá to z dokumentu k výstavbě závodu ve dvorské průmyslové zóně Zboží, který Karsit Automotive zveřejnila v systému posuzování vlivu staveb na životní prostředí (EIA).

Karsit Automotive je součástí skupiny Karsit Group továrníka Františka Řípy. O koupi pozemků v zóně firma již loni podepsala smlouvu s městem Dvůr Králové. Nový závod firma potřebuje proto, že její stávající výrobní kapacita přestává stačit současné poptávce a není dostatečná pro získávání nových zakázek. Investice do nové továrny by podle dřívějších informací ČTK mohla činit přes tři miliardy korun.

Továrna bude vyrábět kovové autodíly především pro koncern Volkswagen. U Volkswagenu Karsit v roce 2016 získal zakázku, která mu má v následujících sedmi letech pomoci zvednout roční výkony téměř o jednu miliardu korun.

Hlavní součástí závodu bude lisovna, přičemž část produkce lisovny se bude dále zpracovávat ve svařovně a následně na montážní lince. „Předpokládá se výroba dílů jako jsou opěry sedadel, karosářské díly a různé další montážní podskupiny pro automobilový průmysl,“ uvedla firma. Část kapacity by mohla být využita pro výrobu náhradních dílů a část pro sériovou výrobu karosářských dílů pro automobilku Škoda Auto a jiné automobilky.

Lokalita u Dvora Králové je pro firmu výhodná proto, že od stávajícího provozu v Jaroměři, kam bude výrobky vozit na konečnou úpravu lakováním, je vzdálena pouze 15 kilometrů. Současně leží mezi dvěma strategickými odběrateli, kterými jsou závody Škody Auto v Mladé Boleslavi a v Kvasinách na Rychnovsku. Výhodou je i to, že pozemky jsou blízko plánovaného nájezdu na budoucí dálnici D11.

Karsit Group kromě automotive podniká i v hotelnictví, lázeňství a zemědělské výrobě. Rozhodující část několikamiliardových ročních tržeb skupiny tvoří automobilová divize.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Stavba
Konec intervencí bude mít na ceny bytů minimální vliv

Konec intervencí České národní banky (ČNB) proti silné koruně bude mít na ceny nových bytů a poptávku po nich minimální...

Zavřít