PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Automotive společnosti hledají desítky nových zaměstnanců

Středočeské firmy, které působí v oblasti automobilového průmyslu, hledají desítky nových zaměstnanců. Nové pracovníky hledá mladoboleslavská automobilka Škoda Auto i výrobce součástek pro automobily Continental Automotive Czech Republic, který působí v Brandýse nad Labem. Podle manažera marketingu a náboru agentury ManpowerGroup Jiřího Halbrštáta ale přijde největší nápor poptávek po zaměstnancích až od konce srpna.

Brandýský Continental hledá do svého závodu více než sto nových zaměstnanců. Ve firmě se hojně uplatňují ženy. „Žen je u nás asi polovina, tedy zhruba 1250 z celkového počtu zaměstnanců. Ženy se u nás hodí na všechny pozice – ve výrobě hlavně na montáž na linkách, kde je potřeba jemná motorika a ženy díky svým menším rukám bývají na jemnou práci šikovnější než muži. Uplatnění však u nás najdou i v technických, odborných a manažerských pozicích,“ řekla personální ředitelka Continentalu Lenka Čížková.

Continental v Brandýse aktuálně nabízí místa ve výrobě a skladu, technické, inženýrské a administrativní pozice. Čelí přitom náborovým aktivitám konkurentů nejen z autoprůmyslu, ale hlavně nízké nezaměstnanosti ve středních Čechách. Ta byla v červnu na úrovni 3,3 procenta, tedy šestá nejnižší nezaměstnanost mezi kraji. V okrese Praha-východ, ve kterém stojí brandýské výrobní haly Continentalu, se míra nezaměstnanosti pohybuje dokonce okolo 1,4 procenta.

Continental se proto zájemce o práci snaží získat různými benefity. „Vedle nadstandardního platu nabízíme například příspěvek na sport, kulturu a relaxaci, kdy zaměstnanec od nás obdrží finanční obnos a sám si může vybrat, na co jej použije,“ řekla Čížková. Continental dále přispívá i na rekreaci dětí zaměstnanců, na penzijní připojištění nebo třeba na stravování formou stravenek. K cestě do zaměstnání mohou pracovníci využít také dotovanou firemní dopravu.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto potřebuje podle portálu Jobs.cz obsadit 160 pracovních míst. Na Mladoboleslavsku se přitom míra nezaměstnanosti v červnu pohybovala kolem 2,2 procenta. „Aktuálně Škoda v Mladé Boleslavi nabízí desítky volných pracovních pozic napříč všemi oblastmi od operátorů výroby přes administrativní pracovníky, specialisty až po vysoce specializované pozice v oblasti technického vývoje. Obecně dlouhodobě pociťujeme nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců v technických oborech,“ řekl ČTK mluvčí Škody Auto Tomáš Kubík. Škoda se podle něj tento deficit snaží dlouhodobě a systematicky řešit podporou technického vzdělávání ve formě spolupráce se základními, středními i vysokými školami, spolupráce s veřejnou správou, ale i vzdělávání na vlastním učilišti a vysoké škole. „Zároveň za současné situace nízké nezaměstnanosti, kdy je obecně obtížnější získávat nové kvalitní zaměstnance, se snažíme vést dialog se státní správou, aby docházelo k větší podpoře mobility pracovní síly,“ dodal Kubík.

Podle Halbrštáta je během léta poptávka automobilových firem po nových zaměstnancích o něco slabší, ale zároveň i lidé nejsou tolik ochotni měnit od června do srpna práci. Poptávka po kvalifikovaných specialistech je dlouhodobě vysoká, některé pozice se obsazují třeba i rok. „Novinkou ale je nedostatek uchazečů na výrobní místa a na to společnosti těžko hledají úspěšný recept. Zvyšují se rychle platy, firmy snižují požadavky na zkušenosti zaměstnanců, hledají lidi v zahraničí nebo zrychlují investice do automatizace výroby,“ řekl Halbrštát. Poptávka po zaměstnancích se podle něj znovu zvýší od konce srpna, hlavní sezóna na trhu práce pak přijde v září a říjnu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Škoda Auto měla nejlepší pololetí v historii

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto měla nejlepší první pololetí v historii firmy. Od ledna do června dodala zákazníkům 585.000 vozů, meziročně...

Zavřít