PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Automobilka Tatra Trucks představí řadu Tatra Force

Společnost Tatra Trucks se představí na veletrhu obranných technologií DefExpo 2016, India, který se koná ve dnech 28.–31. března 2016 v Indii, ve městě Quitol, stát Goa. Představí zde modelovou řadu Tatra Force ve verzi 8×8.

Indická armáda disponuje vice než 10 000 vozidly Tatra a je tak historicky jedním z největších světových uživatelů vozidel této značky. Modelová řada Tatra Force vyniká především vysokou průchodností terénem včetně brodivosti až do 1,5 metru, spolehlivostí, funkčností při extrémně nízkých i vysokých vnějších teplotách, nízkou výškou vozidla, jednoduchou obsluhou a dlouhým servisním cyklem. Pro indické ozbrojené síly by tak mohla představovat určitou evoluci v rámci používané techniky s pohonem všech kol od verze 4×4 až po verzi 12×12.

Tatra T815 8x8. Foto: Tatra Trucks

Tatra T815 8×8. Foto: Tatra Trucks

V letech 2003 až 2012 bylo do Indie dodáno 3925 sad k montáži, které byly na území Indie kompletovány a následně využity pro různé nástavby dle potřeb a požadavků indické armády. Kvůli problémům spojeným s protiprávním jednáním bývalého majoritního akcionáře v Indii R. Rishiho byly v roce 2012 veškeré dodávky z Kopřivnice do Indie zastaveny. Zásadní průlom v návratu na indický trh nastal po změně vlastnické struktury kopřivnické automobilky. V únoru 2015 pak podepsali zástupci společnosti Tatra Trucks v indickém Bengalúru memorandum s indickým státním podnikem BEML Ltd., který zajišťuje pro indickou armádu finální montáž vozidel z dodávaných CKD sad.

V loňském roce dodala kopřivnická automobilka do Indie sto vozidel, z naprosté většiny ve formě částečně rozložených sad. Došlo také k založení dceřiné společnosti Tatra India za účelem zdokonalování poprodejních služeb. Z důvodu spokojenosti zákazníka, potvrzených vysokých kvalit vozidel Tatra a v neposlední míře výjimečných vlastností a univerzálnosti použití v náročných indických podmínkách plánuje Tatra Trucks v roce 2016 dodávky na úrovni min. 250 vozidel v různém stupni připravenosti k finální montáži.

Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku a po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům klienta. 80 procent produkce automobilky je určeno k exportu.

Ke konci roku 2015 zaměstnávala Tatra Trucks 900 kmenových zaměstnanců v mateřské společnosti a 610 ve dvou dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kovárenství. Na konci roku 2014 byl zahájen prodej nové generace vozů Tatra Phoenix Euro 6. V roce 2015 společnost vyrobila 858 vozidel.

 

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Ceny ropy opět klesají

Světové ceny ropy zahájily týden poklesem, severomořská ropa Brent se znovu vrátila pod hranici 40 dolarů za barel. Investiční banky...

Zavřít