PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Automobilka Seat je opět v provozním zisku

Španělská automobilka Seat, která je součástí německého koncernu Volkswagen, loni poprvé od roku 2007 vykázala celoroční provozní zisk. Firma dnes oznámila, že na provozní úrovni vydělala rekordních 143 milionů eur (téměř čtyři miliardy Kč) po ztrátě sedm milionů eur v roce 2015.

Hospodářské výsledky podniku byly podpořeny novými modely a integrací aktivit v oblasti výzkumu a vývoje s mateřskou firmou Volkswagen. Ta koupila automobilku Seat v roce 1986, aby tak posílila svou pozici na španělském trhu.

Seat dnes rovněž oznámil, že v příštím roce hodlá uvést na trh nový sportovně-užitkový automobil. „Tento vůz nám přivede nové zákazníky,“ prohlásil generální ředitel Seatu Luca de Meo. Dodal, že nový model podpoří image značky Seat i její marže.

Automobil se bude vyrábět v hlavní továrně mateřského Volkswagenu v německém Wolfsburgu. Bude využívat koncernovou modulární podvozkovou platformu MQB snižující výrobní náklady, napsala agentura Reuters.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Zaměstnanci Škody dostanou víc peněz než Němci díky bonusu

Zaměstnanci Škody Auto dostanou poprvé v historii v čistém na své účty na jednorázových odměnách víc peněz než jejich němečtí...

Zavřít