PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Audi lunar quattro: měsíční vozidlo, které si zahrálo ve filmu

Měsíční vozidlo Audi lunar quattro oslavilo svůj filmový debut ve filmové sci-fi Ridleyho Scotta Vetřelec: Covenant. Odborníci Audi vyvinuli měsíční vozidlo ve spolupráci s německou společností Part-Time Scientists. Ve skutečnosti se má Audi lunar quattro již brzy vydat na cestu do vesmíru.

Audi lunar quattro. Zdroj: audi-mediacenter.com/

Režisér Ridley Scott zařadil Audi lunar quattro do hereckého obsazení filmu Vetřelec: Covenant, nové kapitoly kultovní série Vetřelec. Posádka vesmírné lodi Covenant je na cestě k velmi vzdálené planetě. Po přistání vystoupí posádka do nedotčeného ráje. Avšak ve skutečnosti se jedná o pochmurný, nebezpečný svět. Tým je vystaven nepředstavitelným hrozbám a musí podniknout odvážný pokus o útěk. Audi lunar quattro je ve svém filmovém debutu součástí mise Covenant a pomáhá protagonistce Faris (Amy Seimetzová) při navigování a průzkumu neznámého terénu planety.

Zařazení měsíčního vozidla Audi lunar quattro do filmu je součástí spolupráce mezi filmovými studii Twentieth Century Fox a značkou Audi. „Série Vetřelec je optimálním médiem pro prezentaci měsíčního vozidla, vyvinutého značkou Audi, a budoucích technologií značky Audi ve vizionářském prostředí,“ říká Giovanni Perosino, vedoucí marketingové komunikace ve společnosti Audi.

„Spolupráce mezi společnostmi Fox a Audi ve filmu Vetřelec: Covenant je dobrou příležitostí k prezentaci inovativní výzkumné práce značky Audi,“ říká Zachary Eller, viceprezident společnosti Twentieth Century Fox, zodpovědný za marketingová partnerství. „Jsme šťastní, že můžeme pokračovat v našem dlouholetém partnerství s Audi, které umožňuje našim filmařům integrovat do svých futuristických kulis reálnou progresivní techniku.“

Společnost Twentieth Century Fox společně s agenturou 3AM a značkou Audi navíc v rámci spolupráce natočila krátký film na jedné z největších scén filmu. Vozidlo Audi lunar quattro je v něm zachyceno při misi do nákladového prostoru vesmírné lodi Covenant. V něm měsíční vozidlo objeví neidentifikovanou formu života, která číhá ve tmě.

Audi lunar quattro se kromě toho připravuje na skutečnou misi na Měsíc. Výrobce prémiových automobilů z Ingolstadtu spolupracuje od roku 2015 s týmem Roberta Böhmeho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Part-Time Scientists, na vývoji měsíčního vozidla. Odborníci Audi podporují mladou berlínskou firmu zejména svými kompetencemi v oblasti pohonu všech kol (technika quattro), know-how v oblasti lehké konstrukce, zkušenostmi s vývojem vozidel s elektrickým a hybridním pohonem s vnějším nabíjením (e-tron) a optimalizací designu.

Vývojáři snížili hmotnost průzkumného vozidla na pouhých 30 kilogramů výběrem optimálních materiálů. Měsíční vozidlo Audi lunar quattro je z 85 procent tvořeno z hliníkových dílů, které značka Audi zhotovila prostřednictvím svých zařízení pro aditivní výrobu z kovů v Ingolstadtu. Měsíční vozidlo je zásobováno energií pomocí otočného solárního panelu. Pohon obstarává inteligentní systém quattro a výkonný elektromotor e-tron. „Mise na Měsíc“ automobilového výrobce je krátce před závěrečnou fází. Pokrokové Audi lunar quattro se má již v blízké budoucnosti vydat na cestu k Měsíci.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Siemens si loni udržel téměř stejný zisk 1,5 miliardy eur

Čistý zisk německého průmyslového konglomerátu Siemens ve druhém fiskálním čtvrtletí činil 1,5 miliardy eur (40,1 miliardy Kč), což bylo zhruba...

Zavřít