PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Audi bude v Bratislavě vyrábět nový model Q8

Německá automobilka Audi bude od příštího roku vyrábět v Bratislavě zcela nový model Q8. Uvedla to v dnešní tiskové zprávě. Velké SUV v provedení kupé automobilka ukázala na letošním ženevském autosalonu.

Audi v Bratislavě už od roku 2005 vyrábí model Q7, který byl dosud vrcholem nabídky značky v segmentu sportovně-užitkových aut. V současnosti se vyrábí již druhá generace, včetně sportovní varianty S a hybridní verze Q7 e-tron s možností vnějšího nabíjení.

S Audi Q8 zakládá značka se čtyřmi kruhy nový segment ve vyšší třídě. Prémiové SUV kupé kombinuje velkorysý prostor s emocionálním designem a nabídne nejnovější techniku v oblastech asistenčních, informačních a zábavních systémů.

V roce 2019 bude následovat další nové sportovní SUV kupé s označením Q4, které vyplní mezeru mezi modely Q3 a Q5. Audi Hungaria navíc od roku 2018 převezme výrobu kompaktního SUV Audi Q3, které se bude do té doby vyrábět ve španělském Martorellu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Siemens a Bombardier jednají o spojení železničních divizí

Německý průmyslový koncern Siemen a kanadský výrobce vlaků a letadel Bombardier jednají o spojení svých divizí železniční techniky do společného...

Zavřít