PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Armatury Group vyrobila specifické armatury pro ruský Severstal

Společnost Armatury Group z Dolního Benešova na Opavsku dokončila výrobu speciálních armatur pro ruský hutní kombinát Severstal. Zakázku tvořilo celkem 12 různých klapek s průtokem do 1400 milimetrů. ČTK to řekla vedoucí marketingu Armatury Group Vladimíra Václavíková.

Severstalu, který je jedním z největších ruských výrobců oceli, dodává společnost Armatury Group řadu let. Uvedený projekt se týká rekonstrukce ohřívače větru na vysoké peci číslo 1 v Čerepovci, dolnobenešovský výrobce tam dodá armatury celkem za téměř 10 milionů korun.

Jednou z těch největších byla osmitunová škrtící klapka Snort. „V podstatě se jedná o komplet složený z vlastní škrtící klapky o světlosti 1400 milimetrů a odpouštěcího zařízení, takzvaného tlumiče hluku. Celková výška zařízení dosahuje přes šest metrů,“ popsala Václavíková.

Klapka bude namontována do přívodního potrubí studeného vzduchu k ohřívači vzduchu. „Vzhledem k rozměrům a hmotnosti se montáž celého zařízení v hutním provozu neobejde bez jeřábu,“ doplnila Václavíková.

Společnost Armatury Group je největším českým výrobcem armatur. Téměř 70 procent své produkce firma vyváží do celého světa, zákazníky má v 64 zemích. Zaměstnává přes 600 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Boeing otevře v Británii svou první továrnu v Evropě

Americký výrobce letadel Boeing otevře v Británii továrnu na součástky a bude do ní investovat 20 milionů liber (637 milionů...

Zavřít