Armaturka MSA dodala kulové kohouty do Chorvatska a Ruska

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Výrobce armatur MSA z Dolního Benešova na Opavsku dodal kulové kohouty za desítky milionů korun do Chorvatska a Ruska. Půjdou na stavbu či údržbu ropných terminálů nebo kompresních stanic. Poslední armatury firma expedovala v říjnu.

Kulový kohout armaturky MSA.
Kulový kohout armaturky MSA.

Armatury vyvezené do Chorvatska jsou určeny pro čtyři ropné projekty společnosti JANAF (Jadranski naftovod). Šlo o kulové kohouty v celkové hodnotě téměř 60 milionů korun. „První projekt předpokládá výstavbu ropného terminálu v chorvatském přístavu Ploče o kapacitě 273.000 metrů krychlových. Terminál bude určen na skladování ropných produktů a LNG, bude umožňovat dovoz zkapalněného ropného plynu po moři a zajišťovat distribuci ropných produktů na trhy jihovýchodní Evropy,“ uvedla Stiborská.

Další armatury jsou pro projekty na údržbu ropných terminálů ve městech Omišalj a Sisak nebo na výstavbu dvou ropných zásobníků v přístavu Omišalj. „Se společností JANAF z Chorvatska spolupracujeme od roku 2012. Od té doby jsme se úspěšně zapojili do několika ropných projektů této společnosti na různých místech pobřeží Chorvatska,“ uvedl obchodní ředitel MSA Roman Baláž. Letos podle něj firma získala zakázky ve většině projektů společnosti JANAF.

Ruské plynárenské společnosti Arktikgaz (Arktičeskaja gazovaja kompanija) dodala firma MSA 168 šroubovaných kulových kohoutů za 27 milionů korun. „Jsou určeny pro projekt DKS, v rámci kterého bude provedena modernizace kompresní stanice na Samburgském nalezišti plynu,“ uvedla Stiborská. Naleziště se nachází v Jamalo-něneckém autonomním okruhu na severu západní Sibiře a je v provozu od roku 2012.

Téměř 600 šroubovaných kulových kohoutů pak armaturka dodala těžební společnosti Nortgaz, která je jejím novým zákazníkem v ruském teritoriu. Jsou určeny pro kompresní stanici nově zprovozněného východního bloku Severo-urengojského naleziště plynu na severu západní Sibiře. „Zakázka pro nás byla důležitá hlavně proto, že jsme získali nového zákazníka v teritoriu, kde je velmi těžké se prosadit,“ řekla Stiborská.

Společnost MSA vyrábí průmyslové armatury, které se používají pro systémy zásobování vodou, teplem, pro klasickou i jadernou energetiku či pro chemický průmysl, při přepravě a zpracování ropy a plynu. Firma patří do ruské skupiny ČTPZ. Zaměstnává zhruba 500 lidí.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...