PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ArcelorMittal Ostrava zmodernizuje výrobu oceli

Hutní podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO) investuje 80 milionů korun do přestavby chladicího lože pro řízené chlazení pružinové oceli na středojemné válcovně. Pružinová ocel díky tomu bude mít lepší vlastnosti. Výrobek s vysokou přidanou hodnotou, jejž firma vyvinula loni, nachází uplatnění zejména v automobilovém průmyslu a nákladní přepravě. ČTK to dnes sdělila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

Zakázku získala dceřiná společnost ArcelorMittal Engineering Products Ostrava. Projekt patří podle mluvčí mezi největší zakázky této strojírny.

Řízené chlazení umožní huti garantovat u plochých tyčí pro výrobu pružin maximální tvrdost, jakou požadují zákazníci. „Investice nám umožní dodávat na trh větší objem pružinové oceli, a je tak dalším krokem ve zvyšování podílu výrobků s vysokou přidanou hodnotou v naší produkci. Chceme si tak zajistil lepší konkurenceschopnost,“ uvedl generální ředitel AMO Vidžaj Mahadevan.

ArcelorMittal Ostrava vyrábí ročně více než dva miliony tun oceli. Výrobky vyváží do více než 40 zemí. Podnik má i s dceřinými společnostmi 7000 zaměstnanců. Patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Světlík dostal po 12 letech akcie Vítkovic

Většinový vlastník vítkovické strojírenské skupiny Jan Světlík dostal po 12 letech akcie společnosti Vítkovice Holding, o které vedl soudní spory...

Zavřít