PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost ArcelorMittal dodá do Ruska téměř 1 000 náprav tramvají

Strojírna ArcelorMittal Engineering Products Ostrava, dceřiná společnost huti ArcelorMittal Ostrava (AMO), dodá do Ruska téměř 1000 náprav pro nový typ tramvají. Tyto tramvaje budou příští rok přepravovat fanoušky i hráče během fotbalového mistrovství světa. Výrobky firma odešle do konce roku. ČTK to dnes sdělila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková. Hodnotu zakázky neuvedla.

Nápravy jsou určeny pro nový typ moderních tramvají 71-931M „Vityaz-M“. Jde o plně nízkopodlažní tramvaj, která pojme až 265 cestujících. Nápravy vyrobené v Ostravě budou použity pro přibližně 150 tramvají.

„Výrobu všech náprav pro nový typ tramvaje, který se bude používat na fotbalovém mistrovství světa 2018, dokončíme letos v listopadu, aby se vše stihlo včas dodat a zkompletovat,“ uvedl manažer ArcelorMittal Engineering Products Ostrava Daniel Doležal.

Černá uvedla, že strojírna ArcelorMittal dodává tramvajové nápravy především svým tuzemským partnerům. „Hotové tramvaje pak kromě tuzemska putují na Slovensko, do Maďarska, Francie, Turecka, Ruska a na Ukrajinu,“ doplnila mluvčí.

Výrobně opravárenský podnik ArcelorMittal Engineering Products Ostrava je dceřinou společností AMO. Závod sdružuje strojírenskou a slévárenskou výrobu. Vyrábí především strojní díly a zařízení, ocelové konstrukce a železniční dvojkolí, v oblasti slévárenství je zaměřen na výrobu odlitků z oceli a litiny.

Společnost ArcelorMittal Ostrava vyrábí ročně více než dva miliony tun oceli. Své výrobky vyváží do více než 40 zemí. Podnik má i s dceřinými společnostmi více než 7000 zaměstnanců. Patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Siemens postavil novou linku na výrobu digitálních motorů

Společnost Siemens vybudovala v závodě ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku novou linku na výrobu digitalizovaných motorů Simotics SD za...

Zavřít