PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Antistatické kabely pro vyšší bezpečnost od skupiny Lapp

Skutečnou lahůdkou představenou v rámci veletrhu SPS IPC Drives 2016 v Norimberku byly antistatické kabely skupiny Lapp. Jedná se o kabely, které jsou opatřeny vnějším pláštěm ze speciální antistatické směsi, která zabraňuje nashromáždění statického náboje.

Takto modifikované kabely poskytují vyšší bezpečnost v místech, kde mohou jiskry způsobené statickým nábojem vést ke katastrofám. Mezi takové aplikace řadíme například vrtné plošiny, rafinerie nebo zpracování dřeva či mouky. V současnosti jsou tyto kabely využívány na vrtných plošinách patřících norskému poskytovateli služeb Aker Solutions. Právě společnost Aker Solutions byla rovněž původcem požadavku pro speciální řešení vnějšího pláště použitých kabelů.

Obojí, jak složení, tak i výroba materiálu pro vnější plášť, je chráněné patentem. Prozradit můžeme jediné: vnější plášť je vyroben ze speciální směsi plastu a aditiv pro zvýšení elektrické vodivosti. Skupina Lapp je tedy prvním výrobcem na světě, který nabízí tento druh antistatické směsi. A vy můžete být jedním z našich prvních zákazníků v Česku a na Slovensku, pro kterého jakýkoliv z našich kabelů vyrobíme se speciálním antistatickým pláštěm.

Bližší informace naleznete na http://lappczech.lappgroup.com/

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Kladenská Poldi dostala od soudu povolení k reorganizaci

Soud potvrdil povolení reorganizace kladenské huti Poldi. Firma má dluhy a v rámci insolvenčního řízení žádala o pokračování reorganizace. Její...

Zavřít