Americký výrobce autodílů hledá v Ostravě až 400 lidí

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Americký výrobce autodílů Chassix zaměstná v chystané továrně v Ostravě postupně 300 až 400 lidí. Společnost už začala s výběrem prvních zaměstnanců. Celková výše investice bude asi 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun). Novinářům to dnes řekl zástupce společnosti Sergi Barbero.

Nový závod bude vybudován na ploše 21.000 metrů čtverečních. Vznikne v areálu Ostrava Business Parku v Ostravě-Kunčičkách, naplno se výroba rozjede v prvním čtvrtletí roku 2019. Výstavba závodu začíná v těchto dnech.

Společnost vyrábí hliníkové díly pro nápravy kol a výrobní závody má nejen v USA, v Číně, Brazílii a Evropě. „Rozhodli jsme se otevřít nový výrobní závod, který bude třetí v Evropě a hledali jsme správné místo s tou správnou infrastrukturou a se správnými příležitostmi pro naše podnikání,“ vysvětlil Barbero. Podle něj výběr vhodné lokality trval osm měsíců a firma hledala i v jiných zemích či místech Česka.

„Musíme plnit požadavky výrobců automobilů, a potřebujeme proto místo, kde máme dostatek kvalifikovaných lidí, protože pracovní místa, která budeme nabízet, budou místa s vysokou přidanou hodnotou. Víme, že v Ostravě je k dispozici dostatek kvalifikovaných lidí,“ uvedl Barbero, který se odpoledne setkal se studenty na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Společnost jim podle mluvčí fakulty Ivany Gračkové nabídla prázdninové stáže.

„Bylo to velmi podnětné setkání. Mnozí naši studenti už o tom uvažují, protože firma přišla s lákavou nabídkou na trénink program v USA, v západní Evropě nebo v Číně. Tam by si zaškolovala budoucí odborníky pro svou budoucí českou pobočku,“ uvedl student doktorského studia Josef Hlinka.

K zákazníkům společnosti Chassix patří například automobilky Ford, Opel, Renault, Volvo či Audi. Pro závod v Ostravě bude firma potřebovat techniky, slévače nebo výrobní techniky.

„Vítáme příchod nového investora. Jeho nabídka rozšíří počet disponibilních pracovních míst tady v Ostravě. Pochopitelně je to ten typ investice, která navazuje na ten průmyslový potenciál,“ uvedl primátor Tomáš Macura (ANO). Dodal, že město je s investorem v kontaktu několik měsíců a Chassix má k dispozici všechna potřebná povolení pro výstavbu.

„Pro mě je důležité, že investor sám deklaroval, že nejde do Ostravy jako do low-cost destinace čili do destinace s nejnižšími mzdovými náklady, ale naopak očekává přidanou hodnotu v podobě technické a technologické znalosti a způsobilosti místních zaměstnanců,“ míní Macura. Společnost má podle Barbera 25 závodů po celém světě a zaměstnává zhruba 3000 lidí.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...