PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Americká firma postaví v Ostravě továrnu na podvozky, zaměstná až 350 lidí

Americká společnost Chassix postaví v Ostravě na zelené louce továrnu na výrobu automobilových podvozků za 50 milionů dolarů (téměř 1,3 miliardy korun). Vyrábět tam chce už na začátku příštího roku, zaměstná až 350 lidí. Na informaci, kterou firma zveřejnila na svých internetových stránkách, upozornil dnes server Denik.cz.

Společnost uvedla, že úzce spolupracuje s městem Ostrava. „Mohu potvrdit, že tady firma Chassix plánuje investici,“ řekla ČTK mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Denik.cz uvedl, že nová továrna zabere plochu 13.000 metrů čtverečních, což odpovídá zhruba velikosti dvou fotbalových hřišť. V závodě se budou odlévat hliníkové podvozky pro osobní automobily a součástky do pohonných jednotek.

Server uvedl, že podle výkonného ředitele firmy Douga DelGrossa ostravský podnik vzniká v souladu s globální strategií firmy Chassix, kdy se firma spojuje se zákazníky, aby jim nabídla technická a výrobní řešení šitá na míru. Po Francii a Španělsku má být ostravský podnik třetí továrnou a zároveň první slévárnou Chassixu v Evropě. Firma má 24 továren v sedmi zemích světa a zaměstnává 4500 lidí, kromě Evropy a USA i v Číně a v Brazílii. Za minulý rok vykázala tržby 1,2 miliardy dolarů. Předloni firma čelila insolvenci, uvedl Denik.cz.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Traktor Zetro Major. Zdroj: zetor.cz
Výrobce traktorů Zetor tractors byl loni znovu v zisku

Výrobce traktorů Zetor tractors byl loni v zisku, firma se ale při prodeji potýkala s pokračující recesí na trhu. Evropský...

Zavřít