PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost Accolade investovala do průmyslové zóny v Chebu 1,7 mld Kč

Skupina Accolade investovala v průmyslové zóně v Chebu už 1,7 miliardy korun. Jde o tři haly pro firmy BWI, DHL a Tchibo. Tyto firmy si už pronajaly prostory o rozloze 100.000 čtverečních metrů. V takzvaném Panattoni parku, na kterém spolupracují Accolade a developer Panattoni Europe, je ještě k dispozici minimálně stejně velká plocha pro další investory, informoval dnes ČTK mluvčí Accolade Jiří Sochor.

„V průmyslové zóně je prostor pro dalších zhruba 100.000 metrů čtverečních v budovách pro lehký průmysl a logistiku. Ty jsme schopní předat novým nájemcům do půl roku od podpisu budoucí nájemní smlouvy,“ uvedl výkonný ředitel skupiny Accolade Milan Kratina. „Pokud se podaří úspěšně dokončit připravované rozšíření zóny, přibude prostor ještě pro další budovu o rozloze 85.000 metrů čtverečních. Celkem tak chebská zóna ještě nabídne prostory v hodnotě tří miliard korun. Postupně díky tomu v Chebu vznikne jedna z největších průmyslových zón ve střední Evropě,“ řekl Kratina.

Jen tři poslední investoři nabídnou postupně práci asi 900 lidí. Další stovku bude potřebovat dokončovaný závod firmy Deufol. Včetně firem, které v Průmyslovém parku Cheb už působí, by tak zóna v Chebu mohla dát práci více než 2000 pracovníků.

Na Chebsku docházejí pracovní síly. V prosinci tam nezaměstnanost byla jen 3,5 procenta a při nabídce 1733 volných míst připadalo 1,4 uchazeče na každé volné místo. Hodně lidí z Chebska jezdí za prací i do Německa. Firmy, které v Chebu chtějí působit, tak musí nabídnout vyšší mzdy nebo si zaměstnance dovážet ze sousedních okresů.

„Panattoni Park Cheb je jednou z nejúspěšnějších průmyslových zón v České republice. Vděčí za to výhodné lokalitě, spolehlivým zaměstnancům v regionu a vynikající podpoře ze strany města,“ uvedl generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko Pavel Sovička. Zóna v poslední době získala i řadu ocenění.

Na průmyslovou zónu Cheb, která má kolem 130 hektarů, má za čtyři roky navázat Průmyslový park Cheb II. Přes 150 hektarů plochy, zařazené mezi státem podporované strategické zóny, má nabídnout prostor pro velkého investora.

Podle starosty Chebu Petra Navrátila (ČSSD) zařazení Chebu mezi strategické zóny není prioritně šancí na státní dotace, ale hlavně zárukou, že státní správa umožní samotný vznik zóny, která má ležet na pozemcích, které dnes zemědělsky využívá školní statek.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
V loňském roce se meziročně vyrobilo více oceli i železa

Hutě v Česku v loňském roce vyrobily meziročně více železa i oceli. Objem výroby surového železa stoupl o 3,3 procenta...

Zavřít