PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ABB koupila rakouský podnik B+R

Švýcarská strojírenská společnost ABB koupila rakouskou skupinu Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik. ABB to uvedla v dnešním sdělení. Největší akvizice podniku za čtyřletého vedení Ulricha Spiessshofera posílí pozici ABB na poli průmyslové automatizace, kde firma soutěží zejména s německým koncernem Siemens.

ABB odmítla sdělit, kolik za B+R zaplatí. Informované zdroje agentuře Reuters řekly, že dohodnutá částka se blíží dvěma miliardám dolarů (zhruba 51 miliard Kč).

Koupě B+R je součástí strategie ABB rozšířit produkci do nových oblastí. B+R, kterou založili v roce 1979 dva přátelé v suterénu jedné rakouské banky, vyrábí programovatelná ovládání strojů, které používají světové firmy jako je Nestlé, Procter & Gamble nebo Roche. Vyrábí i komponenty pro stroje, které používají automobilky BMW, Daimler a Volkswagen, zejména zařízení pro automatizaci a digitalizaci.

Koupě zvýší tržby ABB v oblasti průmyslové automatizace na zhruba 15 miliard dolarů ročně. Firma si tím posílí pozici dvojky na tomto trhu za Siemensem. Tržby B+R by se v rámci ABB měly zvýšit ze současných více než 600 milionů nad jednu miliardu dolarů.

Divize ABB, která vyrábí zařízení pro automatizaci zažívá v posledních čtvrtletích slabé období. Loni jí tržby klesly o devět procent a nové zakázky se propadly o 20 procent. Odrazila se v tom zejména klesající poptávka ze strany zákazníků v sektoru těžby ropy a plynu.

ABB vyrábí i v České republice, kam přišla začátkem 90. let. Provozuje zde sedm závodů, mimo jiné v Praze, Brně a v Ostravě, čtyři výzkumná a vývojová centra a dvě inženýrská centra; podnik v Česku zaměstnává přes 3400 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
INA Lanškroun ve Svitavách stále hledá pracovníky

Společnost INA Lanškroun v únoru zkolaudovala nový výrobní závod ve Svitavách. V současnosti je ve zkušebním provozu a čekají je...

Zavřít