PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ABB ČR se loni dařilo a polepšila si v zisku o tři procenta

Firma ABB ČR, která podniká v oblasti energetiky a automatizace, zvýšila loni tržby o tři procenta na 14,4 miliardy korun.

ABB v Trutnově. Foto: ABB

Výsledky podle společnosti částečně odrážejí celkové oživení české ekonomiky díky rostoucí domácí i zahraniční poptávce a nižším nákladům na suroviny a energie. Česká ekonomika loni podle Českého statistického úřadu zpomalila růst na 2,3 procenta z předloňských 4,6 procenta.

V loňském roce firma mimo jiné vyhrála výběrové řízení na dodávku rychlonabíjecích stanic pro elektromobily pro projekt energetické společnosti ČEZ. „Nabíjecí systém ABB dokáže pružně reagovat na všechny stávající i budoucí požadavky e-mobility. Technologie ABB jsou vybaveny funkcemi pro autodiagnostiku a preventivní údržbu,“ uvedla generální ředitelka ABB ČR Tanja Vainio.

V Jablonci nad Nisou pak loni společnost představila na montáži elektrických zásuvek ve svém závodě ABB, Elektro-Praga nového robota YuMI. Na rozdíl od běžných průmyslových robotů nemusí být tento stroj uzavřen v bezpečné kleci. Je prvním robotem na světě, který pracuje s lidmi přímo na výrobním páse. „Sdílení úkolů mezi lidmi a roboty je skvělý způsob urychlení a zefektivnění výroby,“ dodala Vainio.

ABB má sídlo ve Švýcarsku. Do Česka společnost přišla začátkem 90. let minulého století a zaměstnává zde přes 3400 lidí. Provozuje sedm výrobních závodů v Praze, Brně, Ostravě, Trutnově a Jablonci nad Nisou, čtyři výzkumná a vývojová centra a komplexní technický servis. Více než 70 procent tuzemské produkce firmy míří na export.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Zaměstnancům se ve Škodovce snížil počet možných přesčasů

Zaměstnancům automobilky Škoda Auto se s platností od 1. května sníží počet možných přesčasů v rámci flexikontových směn, tedy směn...

Zavřít