PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

7 největších obchodních příležitostí českých průmyslových firem v Indii

Indie je hned po Číně druhým nejdůležitějším partnerem českých firem v Asii. Příležitostí nabízejících se českým firmám lze najít celou řadu.

Obrana. Rozpočet na obranu vzroste v Indii do roku 2014 o 8 % ročně. Až 54 % rozpočtu přitom půjde na pořízení vyráběných věcí, což může znamenat zakázky v objemu 91 miliard USD.

Civilní jaderné strojírenství. V letech 2012 až 2017 vzroste kapacita indických jaderných elektráren o 12 GW. To znamená obchodní příležitosti v celkovém objemu 312 miliard amerických dolarů. Domácí průmysl by mohl z tohoto balíku ukousnout až 60 %.

Automobilové součástky. Zvyšující se úroveň indického strojírenství, zavedené závody a prudce rostoucí domácí automobilový průmysl společně s konkurenceschopnými cenami vede k prudkému nárůstu objemu vyráběných dílů. Hodnota prodejů odvětví by se měla do roku 2016 zvýšit na 40 miliard USD, z čehož téměř polovina půjde na export.

Přenos a distribuce elektrické energie. V Indii se výrazně zvýšila výroba energie a na trh distribuce vstoupily privátní společnosti, což povede ke zvýšení výdajů. Do konce roku 2012 by měla indická přenosová soustava čítat délku 60 000 km a odvětví již nyní poptává 630 000 transformátorů.

Přeprava materiálů. V Indii prudce roste poptávka po oceli, energii, nerostných surovinách a dalších materiálech. Tržní poptávka po zařízeních na přepravu se pro dobu mezi lety 2007 a 2014 odhaduje na 30 miliard dolarů.

Obrábění. Především v automobilovém a textilním odvětví se zvyšuje poptávka po obráběcích strojích. Indičtí odběratelé požadují především produktivitu, vyšší přesnost a nižší výrobní náklady. Roste proto poptávka po CNC strojích.

Strojírenské služby. Do roku 2020 má indický trh s outsourcovanými strojírenskými službami vzrůst na objem 40 až 50 miliard dolarů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Rychlý přehled 20/9/2012: Alta „válí“ v Rusku, Schott Solar končí s výrobou solárních panelů v Česku

Jeden z největších kontraktů historie čeká strojírenskou skupinu Alta. Skupina získala kontrakt na modernizaci válcovací linky pro Ašinský metalurgický závod v Rusku...

Zavřít