PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

3D tisk v produktivní výrobě: Podvodní záchranné vozidlo Octopod

Sdílejte tento článek na Twitteru
15. 3. 2013, | Komentáře jsou vypnuty

3D tisk se používá při výrobě prototypů a dnes již i v produktivní výrobě, jelikož je jeho hlavní výhodou levný provoz. Designéři 3D tisk používají k realizaci svých nápadů v různých odvětvích. Jeden z nápadů se podařil i Seanu Charlesworthovi, který s pomocí 3D tisku navrhl podvodní záchranné vozidlo Octopod. Podvodní zařízení prezentoval na festivalu inovací Maker Faire v New Yorku.

Galerie fotografií chobotnice vytvořená aditivní technologií 3D tisku. Foto: Sean Charlesworth

Podvodní vozidlo vypadající jako chobotnice navrhoval Charlesworth šest měsíců s pomocí aplikací Cinema 4D a Maya. Zpočátku zamýšlel vytvořit zjednodušený digitální objekt pro virtuální podvodní skenování, ale vývoj a konstrukce ho inspirovaly k vytvoření fyzického modelu. K vytvoření prototypu využil výhod aditivní technologie 3D tisku. Interiér modelu chobotnice je velmi detailní a má všechny funkční prvky, které musí podvodní zařízení splňovat.

Charlesworth na festivalu Maker Faire uvedl: „Největší výzvou bylo navrhnout vše tak, aby se vše do modelu vešlo a mechanicky splňovalo svůj účel. Jsem velkým fanouškem ponorky z příběhu 20 000 mil pod mořem a z tohoto důvodu jsem se odhodlal vytvořit si vlastní prototyp ponorky s charakteristickými prvky podvodního zvířete“.

Zdroj: Webecoist.com

Čtěte také k tématu 3D tisku:

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku jsou uzavřeny.


Starší příspěvky:
Talentovaní dostávají ve WITTE šanci na osobní rozvoj i postup

Výchova budoucího managementu z vlastních zdrojů v 2.ročníku programu „WITTE Talent Management“ od dubna 2013. Tuto cestu ke schopným a WITTE znalým...

Zavřít