3D tisk: Účelový robot tiskne nábytek z recyklovaného materiálu

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Recyklovaný materiál získává svou oblibu ve světě aditivní technologie. Robot a technologie 3D tisku transformuje recyklovaný materiál v moderní nábytek. Holandský designér Dirk Vander Koolj představuje řadu nábytku s názvem Endless, která šetří životní prostředí.

Dirk Vander Koolj se zabývá výrobou nábytku z recyklovaných elektrospotřebičů, jako jsou staré ledničky a pračky, a s pomocí 3D tisku a průmyslového robota dává recyklovanému materiálu novou podobu. Nejčastějším designérským návrhem jsou židle a každá jejich část je tvořena kontinuálními vlákny plastu, která jsou na sebe kladena vrstvu po vrstvě. Tvar židle je závislý na sestaveném programu určeném pro pohyby robota.

Naprogramovaný robot nanáší při 3D tisku vrstvu po vrstvě. Foto: WebEcoist
Robot pro 3D tisk využívá recyklovaný materiál z elektrospotřebičů. Foto: WebEcoist
Design židle navrhl holandský designér Dirk Vander Koolj. Foto: WebEcoist
Nanášený materiál lze při výrobě barevně kombinovat. Foto: WebEcoist

3D tisk ve světě nachází své široké uplatnění. Setkat se s aditivní technologií můžeme při výrobě prototypů, finálních produktů i náhradních dílů. Doba, kdy si budeme doma tisknout vlastní předměty na základě vytvořeného 3D modelu, se blíží.

Zdroj: WebEcoist

Čtěte také: 

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...